Дома Останати Вознемирувачко видео: 17-годишно момче почина среде борба!

Вознемирувачко видео: 17-годишно момче почина среде борба!

Tрагедија се случи на ММА турнирот во Казахстан каде што 17-годишниот ММА борец Канат Ахунов го загуби животот.

Несреќнуот Ахунов доби удар во стомакот по кој падна на земја и почна да се тресе. Судијата веднаш му укажа помош, но за жал за него немаше спас.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Засега не е познато дали причина е тој удар кој го доби во стомакот или нешто други.

„Со голема тага ја информираме јавноста дека еден 17-годишен натпреварувач почина. Укажана му беше прва помош, но за жал тој почина“, стои во соопштението.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Надал елиминиран во Барселона

Рафаел Надал е елиминиран од Алекс де Минор во второто коло на Мастерсот во Барселона. Авс…