Дома Македонски спорт Мак фудбал ВМФЛ – Исток: Слога Виница киксираше, Победа го доби Осогово и се врати на -2!

ВМФЛ – Исток: Слога Виница киксираше, Победа го доби Осогово и се врати на -2!

Интересна е борбабта за врвот на Истокот во втората лига ситуацијата се менува од коло во коло.

Деноит Јуниор денес приреди изненадување и одигра 1:1 со лидерот Слога Виница. Слогап оведе рано уште во шестата минута преку Христијан Крклински, а во средината на второто полувреме со голот на Петар Левков Детонит дојде до реми.

После двата порази Победа им се врати на победите и повторно е втора со два бода заостанување за лидерот Слога Виница. Денес со 3:1 Победа го доби Осогово.

Каменица Саса во около ремизираше со Беласица без голови, Братство со 4:1 славеше против Гратско, додека Кожува на домашен терен беше подобар од Кит Го со 2:1.

На врвот на табелата сега Слога Виница има 31 бода, Победа 29, Каменица Саса 28, Беласица 25…

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Реал има список од шест таленти за апсолутна доминација

Шпанскиот гигант Реал Мадрид бара засилувања за иднината, а „Марка“ пишува дека веќе е нап…