Дома Останати Ракомет Влезниците за реваншот помеѓу Вардар и Загреб пуштени во продажба

Влезниците за реваншот помеѓу Вардар и Загреб пуштени во продажба

0

Тимот на Вардар во осминафиналето од Лигата на шампионите ќе ги одмери силите со ППД Загреб.

Денес во продажба се пуштени билитетите за реваншот од овој натпревар кој е закажан за на 30-ти март и кој ќе се игра во Аеродром во СЦ „Јане Сандански“.

Вардар информира дека влезниците ќе можат да се купат по цена од 350 (местата на трибините) 400 денари (А блоковите). Картите може да се купат од пред билетарата на СЦ „Јане Санданси“ од понеделник до петок од 10 до 18 часот или преку продажбата мрежа на www.ticketplus.mk.

Првиот натпревар помеѓу овие два тима се игра на 23-ти март.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Карачиќ претставен во Кјелце: Балгодарам Скопје, отварам ново поглавје (ВИДЕО)

Tимот на Кјелце денес официјално го претстави вардарецот Игор Карачиќ. Карачиќ после цели …