Дома Фудбал Германија Влезниците за натпреварите на Баерн во сезона 2019/20 се веќе распродадени

Влезниците за натпреварите на Баерн во сезона 2019/20 се веќе распродадени

0

Баерн Минхен ќе ја брани двојната круна во Германија, а веќе уште сега се распродадени влезниците за следната сезона.

Стадионите во Бундеслигата секогаш се полни, без оглед на која позиција се наоѓаат клубовите. Посебно трибините се полни на стадионите во Дортмунд и Минхен.

Стадионот на Баерн, Алијанц Арена собира 75.000 навивачи и уште сега стигна потврда дека се пополнети сите места за домашните натпревари во сезона 2019/20.

Имено, Баварскиот клуб соопшти дека се распродадени сите бундеслигашки влезници за натпреварите дома и на гости.

Покрај оа, најголема посетеност има Борусија Дортмунд, која во просек на Сигнал Идуна Парк ја гледаат 80.841 навивач.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Во финалето на Африканскиот куп на Нации во првата минута се постигна гол каков што ретко се гледа (ВИДЕО)

Чудно започна финалето во Африканскиот куп на Нации. Алжир против Сенегал поведе уше во пр…