Дома Фудбал Италија Влаховиќ: Халанд е само побрз од мене

Влаховиќ: Халанд е само побрз од мене

Душан Влаховиќ игра во одлична форма.

21-годишниот српски напаѓач минатата сезона за Фиорентина поистигна 21. гол во првенството, а оваа година веќе има пет гола зад своето име во првенството.

„Халанд е само побрз од мене во се друго можеме да се споредуваме“, изјави самоуверено Влаховиќ.

Халанд во досегашниот дел од сезоната постигна дури седум голови во првите пет натпревари во Бундеслигата, а стрелаше и против Бешикташ во Лигата на шампионите.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Само Перишиќ во Серија А постигнал гол од пенал со двете нозе

Интер вчера го доживеа првиот пораз сезонава во Серија А, Лацио бешѓе подобар од „нероаѕур…