Дома Трансфер зона Влаховиќ од Јувентус го делат 20 милиони евра

Влаховиќ од Јувентус го делат 20 милиони евра

Душан Влаховиќ одби да го продолжи договорот со Фиорентина и може да ја промени средината уште во јануари.

21-годишниот голгетер го привлече вниманието на многу европски гиганти и има многу понуди, но тој преферира да остане во Серија А.

Јувентус силно го посакува и ќе се обиде да го донесе уште во јануари. „Газета дело Спорт“ пренесува дека „старата дама“ е спремна да понуди 50 милиони евра за неговиот потпис.

Фиорентина веќе ја постави цената и за неговата слобода бара 70 милиони евра, па во моментов разликата помеѓу двата клуба е голема.

Меѓутоа, Фиорентина може да биде ставена пред „свршен чин“ доколку Влаховиќ ја прифати понудата на Јувентус и е спремен да го одбие сите други понуди кои ќе пристигнат на негова адреса.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Рангник ја носи ѕвездата на Лајпциг на „Олд Трафорд

Манчестер Јунајтед покажува сериозен интерес за напаѓачот на Лајпциг, Кристофер Нкунку, пр…