Дома Македонски спорт Мак фудбал Влатко Костов е нов тренер на Пелистер

Влатко Костов е нов тренер на Пелистер


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Македонскиот второлигаш Пелистер го назначи Влатко Костов за нов шеф на стручниот штаб. 

Костов во Битола доаѓа со цел да го врати Пелистер во прволигашката конкуренција откако тимот сезонава заврши на четвртата позиција.

Тој во минатото беше и фудбалер на битолскиот тим, а доаѓа да го замени Бабунски на кормилото.

„Мене ми е чест што ја добив довербата од клуб каков што е ФК Пелистер и луѓето што го водат клубот. Заедничка цел ни е ПМФЛ и од првиот ден ќе работиме на тоа“, изјави Костов 

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Македонските одбојкари на 21. место по Европското првенство

Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓ Европската од…