Дома Фудбал Останато Виљаш Боаш РЕВОЛТИРАН – Она што се случуваше во азиската Лига на шампиони е НЕВЕРОЈАТНО!

Виљаш Боаш РЕВОЛТИРАН – Она што се случуваше во азиската Лига на шампиони е НЕВЕРОЈАТНО!

0
boas

Ако мислите дека УЕФА фаворизира одредени клубови во Лигата на шампионите, погледнете што се случуваше во Азија…

Како што е познато во Европа УЕФА често пати се обвинува ги фаворизира шпанскит клубови Реал Мадрид и Барселона, но да видиме што се случуваше во азиската Лига на шампиони, а во центарот на вниманието беше Португалецот Андре Виљаш Боаш.

Имено, после натпреварот на неговиот клуб Боаш го обвини противникот Гвангжу Евергранде дека прават буквално што сакаат.

Шангај кој е предводен од Боаш на реваншот пристигна со предност од 4:0. Но во вториот натпревар исклучени им беа двајца играчи, на крајот после продолженија Гвангжу славеше над Шангај со 5:1.

Голот во гости не се брои, одлучуваа пенлати, Шангал сепак на крајот го елиминираше двократниот шампион, но Андре Виљаш Боаш не сакаше да молчи.

„Прават што сакаат. Го блокираа излезот на хотелот, два исти автомобили се судрија во два различни инциденти на патот кон стадионот. Не сме први кои се жалиме, секогаш прават вака. Покрај тоа сите можеа да видат што правеше иранскиот судија, сега, освен суспендираните играчи нема да имаме ниту голман за полуфиналето“, зборуваше Боаш.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе S. D.
Load More In Останато

Проверете

Кај Валверде мина прагот на толеранција: Каталонскиот предводник гласно се изјасни ПРОТИВ одлуките на управата

Барселона изгледа го договори трансферот со Арсенал од 20 милиони евра во јануари, за Герм…