Дома Останати Кошарка НБА Вистински ѕвер: Џордан си купи автомобил вреден 3.5 милиони долари 📸

Вистински ѕвер: Џордан си купи автомобил вреден 3.5 милиони долари 📸


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Легендата на светската кошарка, Мајкл Џордан објави дека се подновил со автомобилот „Хенеси Веном Ф5 Роудстер“ кој има вредност од 3.5 милиони долари.

Станува збор за еден од најмоќните автомобили во светот кој достигнува брзина и до 500 километри на час.

„Денес е специјален ден за нас. Вистинска чест е да се креира специјален Веном Ф5 за специјален гостин“, објави генералниот директор на компанијата кој и се фотографираше со Џордан.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Рекордите кои ги сруши Јокиќ во првиот натпревар од финалето против Мајами

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Денвер го победи Ма…