Дома Фудбал Винисиус: Ова е најважниот натпревар во мојата кариера

Винисиус: Ова е најважниот натпревар во мојата кариера

Винисиус одигра фантастична сезона со Реал Мадрид, а утре ќе го одигра првото финале во Лигата на шампиони.

Бразилецот истакна дека ова е најважниот натпревар во неговата досегашна кариера.

„Ова е најважниот натпревар во мојата кариера. Не е лесно да се дојде во голем клуб како Реал Мадрид, но имаш шанса да играш во Лигата на шампионите. Се надевам дека ова ќе биде мое прво финале од многуте што ќе следат“, изјави Виничиус.

Шпанскиот гигант во сабота навечер на „Стад де Франс“ во Париз ќе игра против Ливерпул за најпрестижниот трофеј.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

„Меси не може да игра за ниту еден тим од Топ 6 во Премиер лигата“

Лионел Меси важи за еден од најдобрите фудбалери на сите времиња и не постои клуб кој не б…