Дома Фудбал Винисиус го носи Реал поблиску до европскиот трон! 🎥

Винисиус го носи Реал поблиску до европскиот трон! 🎥

Реал Мадрид стигна до водство во финалето од Лигата на шампионите. Ливерпул можеби беше подобриот тим во првиот дел, но во вториот Реал ја преземе контролата.

Ја имаше Реал топката повеќе во свој посед, а таквата игра беше искористена преку Винисиус Жуниор кој ја смести топката на празната мрежа после топката од Валверде.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Кеси: Не можев да и кажам „не“ на Барселона

Барселона денес и официјално го претстави новото засилување, Франк Кеси, кој доаѓа од Мила…