Дома Фудбал Англија Вилшер се сокри во машина за перење и преплаши соиграч (ВИДЕО)

Вилшер се сокри во машина за перење и преплаши соиграч (ВИДЕО)

Поранешниот фудбалер на Арсенал, а сегашен на Вест Хем, Џек Вилшер одлучи малку да се пошетува со соиграчот Даклан Рајс.

Рајс денес го слави 21.роденден, а по тој повод искусниот колега одлучи да му испрати една необична честика која овој млад фудбалер долго ќе ја памети.

Вилшер одлучи да се сокрие во машина за перење и да чека Рајс да помине покрај него. Кога тоа следуваше реакцијата на Вилшер.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Алегри проговори како Јувентус го „предаде“, а имал понуда од Реал Мадрид

Масимилијано Алегри после една година пауза изјави дека ги наполнил батериите и дека е спр…