Дома Топ вести Вилијан и Барса: Има два начина – желбата на играчот и парите не се доведуваат во прашање

Вилијан и Барса: Има два начина – желбата на играчот и парите не се доведуваат во прашање

0
wilian

Kaталонците сериозно „загризаа за Бразилецот“.

Во редовите на Барселона расте самодовербата дека може да го доведе крилниот напаѓач на Челзи, Вилијан, сепак работата не е само во парите и желбата на играчот, туку мора да се размислува и на други работи.

Имено, Барса има три места за играч надвор од Европската Ундија. Во овој момент тие места се пополнети со Јери Мина, Фелипе Кутињо и Артур Мело (Луис Суарез има и италијанско држвајнство).

И доколку дојде Вилијан, Мора да се направи место за него. За таква цел постојат два начина.


Следете го Sportski.mk и на


Едниот е Јери Мина да биде продаден. Одлично го одигра Светското првенство, покажа дека има фантастичен скок, па го привлече интересот од многу клубови.

Втората опција е Кутињо да добие португалски пасош бидејќи сопругата му е од таа земја и на тој начин би се водел како играч од ЕУ, па неговиот колега од репрезентацијата Вилијан би добил слободно место.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Јаја Туре вчера доби отказ во Олимпијакос, а веќе денес е во Англија

Искусниот фудбалер Јаја Туре (35) вчера доби отказ во грчки Олимпијакос. Овој 35 годишен ф…