Дома Фудбал Англија Видете како ќе изгледа Манчестер Јунајтед следната сезона!

Видете како ќе изгледа Манчестер Јунајтед следната сезона!

0

Манчестер Јунајтед имаше сезона за заборав, па веднаш почна да работи на нови засилувања за да изгради посилен тим.

Клубот од „Олд Трафорд“ изминатата недела купи двајца фудбалери, Даниел Џејмс од Свонси и бекот на Кристал Палас, Ван Бисака, а најавите се дека Давид де Геа ќе потпише нов договор.

Следна цел на Солскјер ќе биде доведување на дефанзивец. Откако отпаднаа од траката за Кулибали и Мекгваер, „црвените ѓаволи“ ќе се насочат кон стоперот на Вест Хем, Диоп.

Лукаку најверојатно ќе биде продаден, веќе има договор со Интер, а најголемото засилување треба да пристигне од Португалија. Клубот е во напредни преговори за ѕвездата на Спортинг Лисабон, Бруно Фернандеш.

Еве како би требало да изгледа Јунајтед следната сезона, а Солскјер ќе има и силна клупа со Фред, Матиќ, Мата, Лингард…

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Абидал: Нејмар е во нашиот список, но не е приоритет!

Спортскиот директор на Барселона Ерик Абидал, во интервју за „Мундо Депортиво“ изјави дека…