Дома Топ вести Видете како изгледа собара на Мбапе во Мадрид🎥

Видете како изгледа собара на Мбапе во Мадрид🎥

Килијан Мбапе се уште не е преставен во Реал Мадрид, но веќе доби свој апартман во тренинг центарот „Валдебебас“.

На видеото е прикажана луксузната соба која ќе ја користи Мбапе, каде ќе треба да да спие меѓу тренинзите, да се одмори или едноставно да се освежи.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Интересно, оваа соба претходно му припаѓаше на легендата на Реал Мадрид, Тони Крос, кој оди во пензија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Крај на една ера: Данска остана без селектор

Каспер Хјулманд повеќе не е селектор на данската фудбалска репрезентација, откако поднесе …