Дома Видео Видете ги неверојатните тренинзи на Донарума

Видете ги неверојатните тренинзи на Донарума

1

Џиџи Донарума иако има само 17 години веќе е ѕвезда на Милан и на италијанскиот фудбал, а експертите тврдат дека наскоро ќе биде најдобар голман во светот.

Донарума важи за еден од најголемите таленти во светот, а кога ќе ги погледнете неговите тренинзи ќе ви стане јасно зошто во Италија веќе го нарекуваат, наследникот на Буфон.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Видео

Проверете

Ова е неверојатно: Двата голмани самите себе си дадоа 4 гола!

Натпреварот од 17-то коло во Чемпионшип помеѓу Сандерленд и Милвол заврши со резултат 2:2,…