Дома Видео Видео: Јаховиќ продолжува да „решети“ во Турција

Видео: Јаховиќ продолжува да „решети“ во Турција

0

Макдонскиот инетернационалец и член на Гезтепе, Адис Јаховиќ оваа сезона е апсолутен хит во турската лига.

Македонецот денес на гостувањето кај Карабук го постигна 12-от гол оваа сезона. Секоја чест мајсторе!

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Видео

Проверете

Дончиќ, па ти си чудо: Кош преку цел терен (видео)

Синоќа се играше „Ел Класико“ во Евролигата, а Лука Дончиќ повторно го импресионираше цели…