Дома Фудбал Останато ВИДЕО: Шчесни е вистински мајстор за слободни удари – му понуди помош и на Роналдо!

ВИДЕО: Шчесни е вистински мајстор за слободни удари – му понуди помош и на Роналдо!

0

Војчех Шчесни е одличен голман и тоа е добро познато, но сега голманот се пофали дека би можел и сосема добро да изведе слободен удар.

Шчесни на еден од тренинзите изведе навистина одличен удар, а при таа ситуација и му понуди помош на Кристиано Роналдо.

Роналдо со совет пред пеналот на Игуаин во дербито против Милан со совет му помогна на Шчесни да го одбрани ударот на Аргентинецот, а сега полскиот голман се понуди да му ја возврати помошта.

„Кристиано ти благодарам за помошта при пеналот против Милан. Би бил среќен ако ти ja вратам услугата со неколку совети за слободни удари“, напиша Шчесни под видеото.


Следете го Sportski.mk и на


 

 

View this post on Instagram

 

Thanks @cristiano for your help with a penalty vs Milan. I’ll be happy to repay the favour with some advice on free kicks 😂😂😂

A post shared by Wojciech Szczesny (@wojciech.szczesny1) on

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Видовме се: Продолженија, исклучување, супер гол на крајот шампион е – Ривер! (ВИДЕО)

Денес после неколку одложувања конечно се одигра долгоочекуваниот реванш во „Суперкласико“…