Дома Фудбал Италија Видео: Цимерот на Донарума ја „запали“ Италија

Видео: Цимерот на Донарума ја „запали“ Италија

18-годишниот Мануел Локатели постигна фантастичен гол на мечот Милан –Сасуоло и од страна на медиумите беше прогласен за играч на неделата.

Локатели е дете од школата на Милан кој од оваа година игра за првиот тим на „росонерите“, а вчера го постигна и првиот гол во Серија А.


Ниту „жешката“ Кнол не и помогна на Хрватска - домаќинот фуриозно! ↓↓↓


Тој важи за еден од најталентираните играчи за врска на Апенините, и со својот фактастичен гол беше протагонист во големиот пресврт на Милан против Сасуоло (4:3).


locatelli by goloviliga

Иначе Локатели му е цимер на Донарума и заедно живеат во интернат во Милано и е само неколку месеци постар од талентираниот голман.

Интересно е дека двајцата сеуште немаат возачка дозвола, па возач од клубот ги носи на тренинг и на училиште, а веќе се големи фудбалски ѕвезди и сигурно иднина на Милан.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Реми меѓу Швајцарија и Шкотска

Шкотска и Швајцарција вечерва одиграа реми без победник 1:1, па Швајцарците со ова реми ст…