Дома Топ вести Видео: Целиот свет аплаудира, Суарез изведе невидена мајсторија

Видео: Целиот свет аплаудира, Суарез изведе невидена мајсторија

Барселона рутински ја совлада Мајорка со 5:2, но натпреварот ќе остане забележан по неверојатната мајсторија на Луис Суарез.

Суарез го постигна најубавиот гол во својата кариера и го натера целиот фудбалски свет да му аплаудира. При резултат 3:1, Уругваецот со пета од свртување го матира противничкиот голман.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Проблем за Зидан – се повреди Тони Крос

Плејмејкерот на Реал Мадрид, Тони Крос ќе биде надвор од терените околу две недели поради …