Дома Останати Кошарка НБА Видео: Торонто ја израмни серијата против Милвоки

Видео: Торонто ја израмни серијата против Милвоки

0

Кошаркарите на Торонто го добија четвртиот натпревар од финалето на Истокот во НБА-лигата против Милвоки со 120:102 и изедначија на 2-2 во серијата.

Милвоки беше конкурентен само пред крајот на првата четвртина кога имаше водство, а потоа следеше серија на домашниот од 13-0, со која се одлепи на 41-31 и цело време ја држеше двоцифрената предност.

Кајл Лаури го предводеше својот тим со 25 поени, Каваи Ленард имаше нешто послаб натпревар со 19 поени, но првата ѕвезда на минатиот дуел одигра цели 52 минути во двојното продолжение.

Јанис Адетокумпо имаше 25 поени и 10 скока за Бакс, додека Крис Мидлтон реализираше 30 поени.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Откриено против кого ќе се бори Конор: Повторно оди во бокс меч!?

УФЦ ѕвездата Конор Мекгрегор се спрема за враќање на борбите. Ирецот на Твитер неодамна об…