Дома Останати Тенис Видео: Тениска магија во режија на Фабио Фоњини

Видео: Тениска магија во режија на Фабио Фоњини

0

Италијанецот Фабио Фоњини во денешниот меч го совлада Австриецот Доминик Тим.

Фоњини славеше со 2:1 во сетови (6:4, 1:6 и 6:3), а во овој меч изведе и тениска магија каква што навистина ретко се гледа!

Уживајте во потегот на Италијанецот…


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

АО: Надал лесно до третото коло, Баутиста Агут славеше во уште еден „маратон“

Продолжуваат возбдувањата на првиот грен слем турнир оваа сезона, Австралија Опен. Рафаел …