Дома Видео Видео: Спектакуларен гол на Икарди со пета!

Видео: Спектакуларен гол на Икарди со пета!

0

Интер во првото полувреме има предност од 0:4 на гостувањето кај Самдорија, а хет-трик постигна Мауро Икарди.

Аргентинецот со овие три гола стигна до бројкта од 102 гола во Серија А, а токму 101-от беше спектакуларен.

Икарди на фантастичен начин со пета го измами Вивијано и ја смести топката во мрежата.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Перез проговори за трансферот на Роналдо: Сакаше да замине поради лични причини!

Кристиано Роналдо ова лето го шокира фудбалскиот свет кога реши да го напушти Реал Мадрид …