Дома Видео Видео: Сите 100 гола на рекордерот Меси!

Видео: Сите 100 гола на рекордерот Меси!


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Лео Меси дојде до неверојатно достигнување, единствено во светот на фудбалот постигнувајќи сто голови во меѓународните натпреварувања.

Со двата гола кои ги постигна во Глазгов, Меси стигна до бројката 100 во мегународните натпреварувања, од кои 92 ги постигна во Лигата на шампиони.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Девојката на Пике бегаше од новинарите, па се удри во билборд 🎥

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Во последно време Же…