Дома Фудбал Останато Видео: Синот на Меси го разбуди „детето“ во Суарез – ШОУ на Уругваецот и Меси јуниор!

Видео: Синот на Меси го разбуди „детето“ во Суарез – ШОУ на Уругваецот и Меси јуниор!

Аргентинецот, Лионел Меси стигна до својата четврта „Златна копачка“ во кариерата и со тоа се издначи со најголемиот ривал Кристиано Роналдо, а на церемонијата на која ја прими престижната нграда свое шоу имаа неговиот син и Луис Суарез.

Додека неговиот татко мирно го чекаше прогласувањето на синот на Меси изгледа му беше малку досадно па се одлучи за „игра“ во која го вовлече и Луис Суарез кој го разбуди „детето во себе“. Навистина интересно, погледнете…

 

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Откриено: Како Манчестер Јунајтед го „украл“ Роналдо пред „носот“ на Ливерпул

Поранешниот менаџер на Ливерпул, Жерар Улије откри како Манчестер Јунајтед го добил Роналд…