Дома Видео Видео: Се уште има топ во нозете, погледнете го голчиштето на Андре Пјер Жињак

Видео: Се уште има топ во нозете, погледнете го голчиштето на Андре Пјер Жињак

0
gignac

Искусниот напаѓач Андре Пјер Жињак скоро три години ги тероризира голманит во Мексико, а фудбалската јавност сега ја воодушеви со нов прекрасен гол.

Жињак го изненади фудбалскиот свет кога летото 2015 година одлучи да го напушти Марсеј и кариерата ја продолжи во Мексико. Овој 32 годишен напаѓач настапува за Тигрес каде што брзо стана еден од најомилените играч на навивачи.

Во дресот на клубот од Мексико во досегашната кариера одигра 106 натпревари постигна 72 погодоци, а последниот на вчерашниот натпревар беше навистина фантастичен.

Овој еврогол беше и одлучувачки бидејќи неговиот Тигрес славеше победа со 1:0.

What a goal by @10apg 💥⚽😏

A post shared by Football Soccer Futbol (@rldesignz) on

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе S. D.
Load More In Видео

Проверете

Јаховиќ мајсторе! Прекрасен гол на Македонецот (видео)

Коњаспор на домашен терен го победи Кајсериспор со 2:0, а вториот гол беше дело на македон…