Дома Видео Видео: Селтик постигна гол за победа, навивач падна од трибина!

Видео: Селтик постигна гол за победа, навивач падна од трибина!

0

Тимот на Селтик синоќа издвојува голема победа над Лацио (2:1) и тоа со гол во последните моменти од мечот.

Имено, во 89-та минута Жулиен беше највисок во скокот после еден корнер и постигна гол за 2:1.

Потоа настана вистинска еуфорија на трибините, а еден навивач од преголемо славје, падна од трибината. Тој момент веднаш стана хит на социјалните мрежи.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Селски фудбал во Босна прикажан во една ситуација (ВИДЕО)

На натпреватот во Босна помеѓу екипит на Единство и Рудар кој заврши со 3:2 најдобро видов…