Дома Фудбал Англија Видео: Само за возрасни – Ливерпул е брутален!

Видео: Само за возрасни – Ливерпул е брутален!


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓Екипата на Јирген Клоп на феноменален начин го искористи кискот на Сити и Арсенал, па со 6:1 го победи Варфорд и се искачи на врвот на табелата.

Победникот беше решен во првиот дел, откако Мане со глава, Кутињо со прекрасен удар по земја и Џан на асистенција на Лалана донесоа високо водство за домаќините.

Во вторите 45 минути „црвените“ испукаа уште една тројка преку Мане, Фирмино и Вајналдум, додека за Вотфорд почесниот гол беше дело на Јанмат.

Манчестер Јунајтед конечно им се врати на победите и тоа без Жозе Мурињо на клупата. Златан Ибрахимовиќ и Пол Погба ги предводеа „црвените ѓаволи“ до победа кај Свонси.

Златан Ибрахимовиќ на најголемата своја голгетерска криза во последните десетина години од кариерата одговори со два гола, а резултатот го отвори Погба со прекрасен гол од 16 метри. Почесниот гол за домаќините го постигна Ван дер Хорн.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Жоао Феликс може да се пресели на „Олд Трафорд“

Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓ Португалскио…