Дома Останати Видео: Претставена официјалната песна на Европското првенство

Видео: Претставена официјалната песна на Европското првенство

0
himna

Помалку од 40 дена остана до Европското ракометно првенство кое ќе се игра во Хрватска од 12 до 28 јануари.

Хрватскиот ракометен сојуз и РТЛ денес ја претставија официјалната песна на натпреварувањето кое го носи името „На крилијата на победата“, која ја изведува Индира Левак.

Текстот на официјалната песна на Европското првенство е на самата Индира, музиката на Бранимир Михајлевиќ,. Овие денови се очекува да излезе и англиската веризија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе S. D.
Load More In Останати

Проверете

Кузмановски : Целје е фаворит, но ќе дадеме максимум на теренот

Денеска од 17:30 Часот, ракометарите на Металург го играат последниот натпревар во Сеха Ли…