Дома Останати Видео: Претставена официјалната песна на Европското првенство

Видео: Претставена официјалната песна на Европското првенство

0
himna

Помалку од 40 дена остана до Европското ракометно првенство кое ќе се игра во Хрватска од 12 до 28 јануари.

Хрватскиот ракометен сојуз и РТЛ денес ја претставија официјалната песна на натпреварувањето кое го носи името „На крилијата на победата“, која ја изведува Индира Левак.

Текстот на официјалната песна на Европското првенство е на самата Индира, музиката на Бранимир Михајлевиќ,. Овие денови се очекува да излезе и англиската веризија.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

ВИДЕО: Мекгрегор на пожарникарите во Бостон им делеше виски и влезници

Конор Мекгрегор неодамна доживеа пораз во УФЦ од шампионот Кабиб Нурмагомедов, а по мечот …