Дома Фудбал ВИДЕО: Погледнете го првиот настап на Кутињо на „Камп Ноу“

ВИДЕО: Погледнете го првиот настап на Кутињо на „Камп Ноу“

0

Познато е дека Филипе Кутињо наскоро ќе стане нов играч на Барселона.

Ливерпул со сите сили се бори да го задржи својот најдобар играч, меѓутоа тешко дека ќе успее, бидејќи и самиот играч има сон да игра во дресот на клубот од Каталонија.

Сите сакаат Кутињо да остане, меѓутоа неговото доаѓање на „Камп Ноу“ веќе е завршена работа.

Да го ставиме настрана неговиот трансфер, сега сакаме да ве потсетиме на првиот натпревар на Кутињо на „Камп Ноу“, додека го носеше дресот на Еспањол, како позајмен играч од миланскиот Интер.

 


El Dia Que Coutinho Enfrento A Barcelona Por… by goloviliga

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе V. T.
Load More In Фудбал

Проверете

ПОТВРДЕНО: ВАР од наредната сезона и во Франција!

Француската фудбалска лига од следната сезона ќе воведе ВАР технолигија потврдено беше на …