Дома Видео Видео: Пандев погоди во високата победа на Џенова

Видео: Пандев погоди во високата победа на Џенова

Подготовките за новата сезона се во полн ек, а Џенова денес одигра пријатески дуел со нисколигашот Кунео.

Џенова победи со високи 7:0, а еден од головите беше дело на македонскиот репрезентативец Горан Пандев.

Пандев влезе во игра во второто полувреме, а ја затресе противничката мрежа во 71-та минута.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Голманот на Квинс Парк Ренџерс постигна гол против Сандерленд 🎥

На вчерашните натпревари во Чемпионшип видовме еден интересен момент кој вреди да се обеле…