Дома Видео Видео: Ова е најчудниот пенал во историјата!

Видео: Ова е најчудниот пенал во историјата!

Викендов во англискиот Чемпионшип беше виден еден од најчудно изведените пенали.

Имено, во 89-та минута од мечот Барнсли – Чарлтон беше досуден пенал за гостите, а сигурен реализатор беше Лили Тејлор.

Тејлор буквално се прошета до топката и ладнокрвно топката ја испрати во еден, а голманот на друга страна.

Погледнете како изгледаше пеналот за кој дефинитивно е потребна голема храброст.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Снимка од друг агол: Деле Али додека беснееше со копачката ќе погодеше соиграч (ВИДЕО)

Фудбалерот на Тотенхем, Деле Али ги загуби нервите откако менаџерот Жозе Мурињо одлучи да …