Дома Видео Видео: Ова е дефинитивно одбрана на годината!

Видео: Ова е дефинитивно одбрана на годината!

0

Одензе го пречека Копенхаген во меч од данското првенство кој заврши со победа на гостите од 1:0.

Меѓутоа, на тој меч беше видена одбраната на годината. Видете што одбрани голманот на Оденсе, Гритебуст.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Видео: Ваков ‘судир’ меѓу фудбалер и судија веројатно никогаш не сте виделе

Натпреварот од 15. коло во турската Суперлига помеѓу Бурсаспор и Анталијаспор го одбележа …