Дома Видео Видео: Најубавиот гол на Џеко за Рома!

Видео: Најубавиот гол на Џеко за Рома!

dzeko

Рома синоќа со 4:1 ја победи Викторија Плзен, а херој беше Един Џеко кој постигна хет-трик.

Сепак, особено убав беше неговиот прв гол за кој босанскиот фудбалер смета дека е негов најубав за римската волчица.


Ниту „жешката“ Кнол не и помогна на Хрватска - домаќинот фуриозно! ↓↓↓


„Мојот прв гол веројатно е мојот најдобар откако дојдов во Италија, особено поради тоа што погодив со левата нога. Чувствувам дека сум во добра форма, ова беше значајна победа, се квалификувавме за следната рунда“, изјави Џеко.


1-0 Edin Dzeko Goal 24.11.2016 HD by dailyfootballkick

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Хит во регионот: Одиграа како што им одговара, а реакцијата на голманот е – урнебесна! 🎥

Фудбалерите на Зета и Будва одиграа 3:3 во рамките од баражот за пополнување на Втората ли…