Дома Македонски спорт Мак ракомет Видео: Милосављев и Дибиров меѓу најдобрите во ЛШ

Видео: Милосављев и Дибиров меѓу најдобрите во ЛШ

0

Вардар вчера го доживеа првиот пораз сезонава на гостувањето кај Киелце, но голманот Милосављев и крилото Тимур Дибиров се најдоа меѓу најдобрите во изборот на ЕХФ.

Тимур Дибиров постигна фантастичен гол од мртов агол меѓу нозете на домашниот голман. Тој погодок се најде на второто место на топ листата. (ОВДЕ)

Дејан Милосављев, кој повторно брилјираше на голот, ја има петтата најатрактивна одбрана. (ОВДЕ)

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Барди од кога е во Леванте не знае за пораз против Реал Мадрид и се надева дека така ќе остане

Енис Барди е еден од најдобрите играчи на Леванте и секако дека ако овој тим сака позитиве…