Дома Македонски спорт ВИДЕО: Македонија како да беше без голман – што се случуваше со Димитриевски?

ВИДЕО: Македонија како да беше без голман – што се случуваше со Димитриевски?

1

Maкедонскиот голман Столе Димитриевски вечерва ја имаше веројатно својата најлоша вечер во кариерата, Македонија загуби со 4:0, а тој беше со сигрност внинвок за три погодоци, но и делумно за четвртиот гол на домаќинот.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

„Црни“ мисли ја „јадат“ македонската спортска јавност – ШТО КОГА ЌЕ ГО НЕМА КИРЕ?

Вчера репрезентацијата на Македонија претрпе пораз во натпреварот против Исланд и така не …