Дома Македонски спорт ВИДЕО: Македонија како да беше без голман – што се случуваше со Димитриевски?

ВИДЕО: Македонија како да беше без голман – што се случуваше со Димитриевски?

1

Maкедонскиот голман Столе Димитриевски вечерва ја имаше веројатно својата најлоша вечер во кариерата, Македонија загуби со 4:0, а тој беше со сигрност внинвок за три погодоци, но и делумно за четвртиот гол на домаќинот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Италијанската легенда воодушевена од нашиот Елмас

Eлиф Елмас игра одлично на почетокот на својата авантура во Наполи и се почесто македонски…