Дома Видео Видео: Маестралната Андонова со гол и асистенција

Видео: Маестралната Андонова со гол и асистенција

0

Најдобрата македонска фудбалерка Наташа Андонова уште еднаш потврди дека е „светлината на Барселона“, како што ја опиша еминентниот „Мундо Депортиво“.

Андонова блескаше во победата над Бетис (6:1) и со својот гол го отвори резултатот, а потоа запиша и феноменална асистенција.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Видео

Проверете

Јаховиќ мајсторе! Прекрасен гол на Македонецот (видео)

Коњаспор на домашен терен го победи Кајсериспор со 2:0, а вториот гол беше дело на македон…