Дома Видео Видео: Лукаку со еден потег го испрати „дома“ Де Лихт

Видео: Лукаку со еден потег го испрати „дома“ Де Лихт

Јувентус синоќа стигна до голема победа на гостувањето кај најголемиот ривал Интер, но Де Лихт повторно не беше на висината на задачата.

Најскапото летно засилување најпрво им „подари“ пенал на „нероаѕурите“, а потоа беше „понижен“ од страна на Лукаку.

Белгискиот напаѓач со еден потег го врати Де Лихт назад во Амстердам…погледнете!

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Анализа: Сити мотивиран гостува во Мадрид! Дали ова е последната шанса за Пеп и овој тим?

Реал Мадрид ќе го пречека Манчестер Сити во доста незгоден момент за тимот. Реал игра во с…