Дома Останати ВИДЕО: Легендарниот Шекил О’Нил се бореше во октагон и тоа со поранешен шампион

ВИДЕО: Легендарниот Шекил О’Нил се бореше во октагон и тоа со поранешен шампион

0

Легендарниот Шекил О’Нил со години размислува за ММА спортот.

Сега прославниот кошаркарски центар конечно влезе во октагон и тоа со поранешниот шампион во полутешка категорија Форест Грифин.

Во продолжение погледнете како изгледаше борбата на славниот кошаркар.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Вајлдер: Претходно ме избегнуваа, а сега ме молат да се борам против Џошуа

Деонтај Вајлдер (33) ја одбрани титулата на 1-ви декември во Лос Анџелес за појасот во теш…