Дома Останати Кошарка НБА Видео: Кралска партија на Леброн, Мајами после продолженија го победи Денвер

Видео: Кралска партија на Леброн, Мајами после продолженија го победи Денвер

Фановите на Кливленд и Милвоки синоќа уживаа во двобојот помеѓу Леброн Џејмс и Јанис Адетукомбо кој на крајот заврши со победа на Кавалисрс од 124:117.

Џејмс доминираше во екипата во чии редови Лав се врати со 18 поени, а уште четворица постигнаа двоцифрен број на поени.

„Кралот Џејмс“ натпреварот го заврши со 40 поени, 12 скока и 10 асистенции, што е негов 16-ти трипл-дабл во сезноната, вкупно 71. во кариерата. Кај Милвоки се истакнаа Адетокумбо со 37 поени и 11 скока, односно Мидлтон со 30 поени.

Еден од најинтересните натпревари синоќа го одиграа Мајами Хит и Денвер Нагетс кој после две продолженија им припадна на домаќините со резултат 149-141. Најефикасен во тимот на Мајами беше Олиник со 30 поени, а кај Денвер Никола Јокиќ запиша „дабл-дабл“ учинок (28 поени и 11 скока), но на крајот недоволно за позитивен резултат.

Останати резултати:
Индијана – ЛА Лејкерс 110-100
Филаделфија – Шарлот 108-94
Бруклин – Мемфис 118-115
Њујорк – Чикаго 110-92
Сакраменто – Детроит 90-106

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Провокација од Мекгрегор до Волкановски: Ќе му ја шутнам главата како на рагби топка!

Австралиецот со македонски корени Александар Волкановски ја одбрани титулата за викендот п…