Дома Видео Видео кое не треба да го пропуштите: Ѓоковиќ повторно зборуваше кинески 🎥

Видео кое не треба да го пропуштите: Ѓоковиќ повторно зборуваше кинески 🎥

Неодамна снимката на која Новак Ѓоковиќ зборува кинески на прес-конференција во текот на Дејвис Купот стана вирална, а сега српскиот тенисер одново го покажа своето познавање на овој јазик.

Причината поради која што Ѓоковиќ сега зборуваше е кинеската Нова година. Со оглед дека ширум Кина Ѓоковиќ има голем број навивачи одлучи да им го честита нивниот празник.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Како сега звучеше кинескиот на Ѓоковиќ можете да слушнете во продолжение…

И ситуацијата кога Ѓоковиќ претходно зборуваше кинески…

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Ѓоковиќ пресреќен: Конечно ќе играм на мојот најомилен турнир!

Најдобриоит светски тенисе Новак Ѓоковиќ по пет години пауза повторно ќе настапи на Индија…