Дома Фудбал Лига на шампиони Видео: Кејн го врати Тотенхем во живот!

Видео: Кејн го врати Тотенхем во живот!

0

После шокантниот почеток и двата брзи гола на Гонзало Игуаин, Тотенхем се консолидира и ја презеде иницијативата.

Хари Кејн во 35-та минута после одличната асистенција на Деле Али го матираше Буфон за 2:1.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Лига на шампиони

Проверете

НАЈАВА МУНДИЈАЛ: Франција – Ѕвездената генерација на „Галските петли“ атакува на втората титула светски шампион!

Од 14-ти јуни до 15-ти јули фудбалот ќе биде главна тема во целиот свет, а се останато ќе …