Дома Фудбал Англија Видео: Каков човек! – „Покер“ и асистенција за Салах, Фирмино погоди со пета!

Видео: Каков човек! – „Покер“ и асистенција за Салах, Фирмино погоди со пета!

0

Ливерпул денес во терминот од 18:00 часот во Премиер лигата го одигра натпреварот против Вотфорд.

„Црвените“ предводени од неверојатениот Мохамед Салах стигнаа до победа од 5:0. На самиот старт Салах го најави фантастичниот настап, погоди уште во четвртата минута.

За нов погодок на Египќанецот се чекаше до финишот на првиот дел кога во 43 минута по проигрувањето од Робертсон ја затресе мрежата за 2:0. После само пет минути игра во вториот Ливерпул стигна до предност од 3:0.

Овој пат стрелец не беше Салах, но беше асистент, а погоди Роберто Фирмино на мајсторски начин со пета! Се играше 77 минута кога ја надмудри скоро целата одбрана на Вотфорд, пред него паднаа и двајца противнички фудбалери пред да ја испрати топката во мрежата за 4:0.


Следете го Sportski.mk и на


И тоа не беше се на пет минути пред крајот, Ингс шутираше, а на вистинското место се најде кој друг ако не Мо Салах за конечни 5:0.

Уште поинтересно е што Салах вечерва го погоди секој удар кој го упати кон голот на противникот.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Реал Мадрид се вклучи во трката за „бисерот“ на Рома

Откако Зинедин Зидан се врати на клупата на Реал Мадрид, медиумите пишуваат дека ќе направ…