Дома Фудбал Останато Видео: И кај нас не сјајно, но ова е премногу! – Во првата лига во Босна се играше во кал и снег

Видео: И кај нас не сјајно, но ова е премногу! – Во првата лига во Босна се играше во кал и снег

bih

Во 22 коло од првата лига во Босна и Херцеговина, Борац го пречека лидерот Мостар.

Иако по само еден поглед на теренот прекриен со снег и кал е јасно дека не може да се игра сепак натпреварот не беше одложен. На крајот натпреварот заврши без победник 1:1.

Се ќе ви стане јасно кога ќе ја погледнете снимката од натпреварот која одлично ги покажува очајните услови за игра…

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Покетино: Ќе видиме дали Меси ќе игра против Лил

Во рамките од 12. коло во француското фудбалско првенство силите ќе ги одмерат ПСЖ и актуе…