Дома Останати Кошарка НБА ВИДЕО: Забивањето на Дончиќ покрај Јусуф Нуркиќ

ВИДЕО: Забивањето на Дончиќ покрај Јусуф Нуркиќ

0

Изминатата вечер нешто порано терминот од 21:30 часот Далас Маверикс играа против Портланд и на крајот тимот на Дончиќ однесе побеа со 102:101.

Лука Доничиќ одново беше најефикасен во тимот на Портланд и уфрли 28 поени, 6 асистенции и 9 сока.

Во една ситуација уште на стартот од натпреварот Дончиќ се истакна и со забивање додека покрај него беше Јусуф Нуркиќ.


Следете го Sportski.mk и на


Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Mилвоки после 18 години победи во плејоф серија, Харден и друштвото ќе почекаат за славје (ВИДЕО)

Кошаркарите на Милвоки Бакс изминатата ноќ славеа против Детроит Пистонси со 127:104 и так…