Дома Фудбал Останато Видео: Елмас и Фенербахче со важна победа против Андерлехт

Видео: Елмас и Фенербахче со важна победа против Андерлехт

0

Турскиот гигант Фенербахче оствари значајна победа во Лига Европа против тимот на Андерлехт.

Фенербахче со 2:0 славеше против Андерлехт, а нашиот репрезентативец Елиф Елмас ги одигра сите 90 минути. Турскиот тим го скрши отпорот на Белгијците во 71-та минута со гол на Валбуена, а само три минути подоцна Фреј ги постави конечните 2-0.

Во вториот натпревар Астана со 2:1 славеше против Јаблонец. Стрелци за домашната екипа беа Педро во 18-та минута и Постников во 88-та минута.


Следете го Sportski.mk и на


Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Видео: Легендите на Ливерпул и Милан играа на „Енфилд“, Жерард и Пирло како во најдобрите денови!

Денес на „Енфилд“ беше одигран хуманитарен натпревар помеѓу легендите на двата европски ги…