Дома Видео Видео: Дали е ова Бентнер или некој аматер?

Видео: Дали е ова Бентнер или некој аматер?

0

Николас Бентнер во последниот ден од преодниот рок се пресели во Копенхаген и потпиша договор на четири месеци.

Искусниот напаѓач се врати во клубот каде ја започна кариерата, а навивачите беа воодушевени и веднаш почнаа да ги купуваат неговите дресови.

Меѓутоа, кога ќе го видат видеото од неговиот последен тренининг сигурно ќе се загрижат.

31-годишниот напаѓач не можеше да го погоди голот од пет метри и делуваше како аматер…Погледнете!

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Колекцијата на Крауч: Посебно е импресиониран од дресовите на еден клуб

Питер Крауч можеби не е во групата на најдобри напаѓачи во својата генерација, но поради н…