Дома Видео Видео: Голман постигна прекрасен гол од слободен удар!

Видео: Голман постигна прекрасен гол од слободен удар!

0

Викендов беше одиграно 27-то коло во втората норвешка лига кое го оббележа голманот на Кис, Стефан Хагеруп.

Неговиот тим гостуваше кај Скеид и губеше со 1:0 до самиот финиш, а потоа во 90-та минута голманот изведе фантастичен слободен удар и го израмни резултатот на 1:1.

Овој гол веднаш ги потсети сите на мајсториите на легендарните голмани како Чилаверт и Рожерио Сени.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Селски фудбал во Босна прикажан во една ситуација (ВИДЕО)

На натпреватот во Босна помеѓу екипит на Единство и Рудар кој заврши со 3:2 најдобро видов…