Дома Останати Кошарка ВИДЕО: Во поразот на Голден Стејт се повреди Стеф Кари

ВИДЕО: Во поразот на Голден Стејт се повреди Стеф Кари

0
cury

Aктуелниот НБА шампион Голден Стејт изминатата ноќ запиша пораз од Милвоки на домашен терен со 111:134 и така им беше прекината серијата од осум победи во низа, но навивачите на овој тим повеќе ги загрижува повредата на Стеф Кари.

Кари се повреди кон средината на третата четвртина и остана на паркетот уште неколку минути, а потоа се упати кон соблекувалната. Карактерот на повредата се уште не е познат.

„Ми изгледаше во ред, се надевам дека не се работи за потешка повреда“, изјави соиграчот на Кари, Кевин Дурант.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Њу Орлеанс го победи Сан Антонио во супер ефикасен меч, Дончиќ до дабл-дабл во поразот на Далас (ВИДЕО)

Зад нас е возбудлива вечер во НБА лигата во која беа одиграни девет натпревари, а неколку …