Дома Останати ВИДЕО: Ватерполистите на Звезда откриваат детали – се започнало со закана од келнер во кафуле!

ВИДЕО: Ватерполистите на Звезда откриваат детали – се започнало со закана од келнер во кафуле!

0

Од саботата на овие простори актуелна е веста за нападот на ватерполистите на Звезда во Сплит пред натпреварот помеѓу Морнар и Звезда кој поради инцидентот беше одложен.

Сплитски хулигани ги нападнале ватерполистите Александро Краљ, Милош Максимовиќ и Душан Васиќ.

„Најдебелиот“ крај го извелече Краљ кој добил удар во носот и повреди на нозете нанесени со остар предмет.

Како што раскажуваат ватерполистите се започнало кога во кафуле во кое седеле келнерот со заканувачки тон им кажал дека подобро им е да го сокријат грбот на Звезда.

Тие се преместиле во друго кафуле, а тогаш се појавиле напаѓачите кој биле „опремени“. Краљ бил ватерполистот кој морал да скокне во морето за да се спаси.

 

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Мекинро тврди: Ѓоковиќ ќе освои повеќе Грен слем титули од Надал и Федерер

Легендарниот тенисер Џон Мекинро е убеден дека Новак Ѓоковиќ ќе успее да биде подобар од Р…